Drama, drama en nog eens drama
Dit seizoen bracht een nieuw gezicht met zich mee: Debora. En hoewel ze nieuw was in de groep, had ze geen enkele moeite om zich in het drama te mengen. Ze liet er geen gras over groeien en beschuldigde Maria er direct van te laat op een zakelijke afspraak te zijn verschenen. Maria’s excuus? “Ik moest nog even naar de P.C. Hooftstraat voor mijn kinderen, want ze hadden alles al een keer aangehad.” Die opmerking viel niet bij iedereen in goede aarde en zorgde meteen voor een ijzige sfeer – en uiteindelijk tot het vertrek van Djamila uit het programma.
Marokko: geen ontspanning, maar confrontaties
Een luxueuze reis naar Marokko had een hoogtepunt moeten zijn, maar ontspanning was ver te zoeken. Al voor het vliegtuig de lucht in ging, hing er spanning in de lucht. De grootste confrontatie ontstond tussen Maria en Debora, waarbij beide dames met “bewijsmateriaal” kwamen om hun gelijk te halen. Wie er echt loog? Dat blijft een raadsel.
Djamila leek zich aanvankelijk afzijdig te houden, maar kon uiteindelijk haar mening niet voor zich houden. “Ik vind het gewoon bloed-irritant dat er iemand liegt”, liet ze zich ontvallen. Die uitspraak werd haar niet in dank afgenomen en de situatie escaleerde snel. De spanningen liepen zo hoog op dat Djamila zich uiteindelijk gedwongen voelde om een drastische beslissing te nemen: ze verliet niet alleen Marokko, maar ook de show. “Tot hier en niet verder”, waren haar laatste woorden.
Moeten we Djamila nu missen?
Het vertrek van Djamila is echt een gemis voor de show. Hoe vaak zagen we haar niet als het middelpunt van drama? Maria had natuurlijk haar eigen mening over het vertrek van Djamila en vond het typisch voor haar om zomaar weg te lopen. “Je start samen iets, dan maak je het ook samen af”, zei ze. Maar nu is het dus zonder Djamila, en hoe gaan de dames nu verder? Wat we wel weten, is dat de dynamiek in het volgende seizoen helemaal anders gaat zijn. Djamila was immers een echte krachtpatser, en haar afwezigheid laat een leegte achter. Maar kunnen de andere dames haar écht vervangen? We betwijfelen het!
Wie gaat de rol van Djamila overnemen? Er wordt al gespeculeerd dat Niama, de vrouw van Najib Amhali, een mogelijke toevoeging aan de cast zou kunnen zijn. Zou zij de nieuwe koningin van het drama kunnen worden? Wat wel duidelijk is, is dat we Djamila moeten gaan missen in The Real Housewives of Amsterdam en dat gaan we ook zeker doen!
Een nieuwe liefde voor Maria?
Naast het nodige drama was er tijdens de reünie gelukkig ook nog ruimte voor wat romantiek. Maria onthulde dat ze weer helemaal gelukkig is in de liefde. In een gesprek met presentator Carlo Boszhard straalde ze van geluk: “Ik heb me nog nooit zo op mijn gemak gevoeld bij iemand.” Tot over haar oren verliefd, maar de identiteit van haar nieuwe liefde blijft voorlopig een mysterie.