De vrouw met 50 stinkdieren in huis

Wat voor dier zou jij in huis nemen? Je denkt waarschijnlijk aan een hond, kat, cavia of hamster… Maar Deborah uit Ohio heeft toch voor andere huisdieren gekozen, namelijk voor stinkdieren. Juist ja, de dieren die een ongelofelijke stank kunnen afgeven. Inmiddels heeft deze vrouw 50 stinkdieren in huis en ze wijdt haar leven aan het verzorgen van haar huisdieren. Lees snel verder voor alle details.
De meeste mensen zien stinkdieren als ongedierte. Ze kunnen namelijk ongelofelijk stinken (zoals de naam al zegt). Maar deze dieren zijn Deborah's steun en toeverlaat. Op dit moment wonen er 50 in haar huis! De dieren mogen overal in Deborah's 5 kamer-appartement komen; zelfs in haar bed.
Deborah haalde in 2000 haar eerste stinkdier in huis. Dat was niet genoeg voor de 55-jarige vrouw! Inmiddels draait haar hele leven om de stinkdieren, ze zorgt voor ze en ze maakt voor ze schoon, elke ochtend én avond is ze hier drie uur mee bezig! Deborah: ''Veel mensen vinden het raar dat ik stinkdieren in huis heb, ze vragen me: 'Waarom neem je niet gewoon een hond?' en dan zeg ik: 'Waarom neem jij een hond in huis?'. Het is om dezelfde redenen, stinkdieren zijn ook liefdevolle en trouwe dieren.''
Deborah houdt zoveel van stinkdieren, dat ze het eerste en enige opvangcentrum voor tamme stinkdieren is begonnen. De stinkdieren komen dan bij haar in huis wonen. Daarover zegt ze: ''Ik heb veel stinkdieren, ze hebben allemaal een andere persoonlijkheid. Sommigen zijn lief, anderen niet. Sommigen willen in bed slapen, anderen niet. Dat maakt helemaal niks uit, ik behandel ze allemaal als familie.''
De Amerikaanse vrouw is niet de enige die helemaal weg is van stinkdieren. Deborah's huis is wereldwijd bekend (in Frankrijk, Engeland en Nederland) als 'Skunk Haven' en elk jaar organiseert zij het 'Stinkdier Festival'. Hier komen alle stinkdier-lovers bijeen en kunnen de dieren een beautywedstrijd en de titel 'best dressed' winnen.
Deborah is niet van plan om de stinkdieren uit haar huis te zetten: ''De dieren hebben een slechte reputatie door hun stank en we willen deze reputatie veranderen. Stinkdieren zijn geen stinkende dieren, maar ze zijn fantastische, mooie dieren. Ik heb het gevoel dat ik gekozen ben om stinkdieren te helpen en ik zal ermee doorgaan tot mijn dood.''
Wat vind jij hiervan? Vind jij het mooi dat ze voor zoveel stinkdieren zorgt? Of is het belachelijk om 50 stinkdieren in huis te hebben?
Bron: dailymail
Bron beeld: reporters